Nejlepší péče a zábava
Nejlepší péče a zábava
PRO VAŠE KULÍŠKY

Jesle Kulíšek

Od 2.9.2013 vzniklo ve Frýdlantu nad Ostravicí v části obce Nová Ves dětské zařízení JESLE KULÍŠEK pro děti od 1-5 let. 
Zařízení reagovalo na poptávku možnosti umístění malých dětí v dětském zařízení, kterých je v tomto kraji nedostatek. Nabídlo tak alternativu k domácímu hlídání, které nemůže zaručit bezpečnostní a hygienické standarty na takové úrovni, jaké je dosaženo u nás v jeslích. 

Jesle Kulíšek kromě každodenní péče také nabízejí hlídání dětí dle potřeb rodičů. O děti se stará kvalifikovaný a zkušený personál včetně samotné zřizovatelky.

Naši snahou je vytvořit dětem přirozené a bezpečné prostředí rodinného typu, tak aby byly spokojené a nic jim nechybělo. Denní tematické aktivity jsou voleny podle věkového složení a nálady dětí. Denně jsou zařazovány hry a cvičení z oblasti tělesné, hudební i výtvarné. Důležitou součástí je volná hra, kdy si děti vybírají aktivity dle své nálady a potřeby, která přirozeně podporuje jejich vývoj.

Pravidelnou záležitostí je pobyt v přírodě. Jesličky se nacházejí mimo centrum města v krásném a klidném prostředí Beskyd plném zeleně a dětem tak nabízí dostatek možnosti pro zdravý odpočinek a hru. Součástí jeslí je vlastní oplocený areál, který zajišťuje u dětí pocit bezpečí.

Během našeho působení si jesličky získaly velkou oblibu u rodičů a jejich dětí. Od roku 2018 patří jesličky do dětské skupiny Jesle Kulíšek z.s.